top of page

YALOVA ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI ÖĞRENCİ BAŞVURULARI

2023-2024 Akademik Yılı Uluslararası Öğrenci Başvuruları 12-23 Haziran 2023 tarihleri arasında çevrim içi (online) olarak alınacaktır.

  • Başvuru yapan adaylardan tercihlerinde Tıp Fakültesi olanların ilgili fakülteye yerleştirme işleminin yapılabilmesi için TR YÖS puanının 500 üzerinden en az 480, YÖS puanının 100 üzerinden en az 95 olması gerekmektedir. Gerekli bulunması durumunda mülakat yapılacaktır.

  • Spor Bilimleri Fakültesine yerleşen öğrenciler kesin kayıt öncesi özel yetenek sınavına tabi tutulacaklardır. Özel yetenek sınavında başarı sağlayan öğrencilerin kesin kayıt işlemleri gerçekleştirilecektir.


102 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Abdullah Gül Üniversitesi lisans başvuru tarihleri ve şartları

Aşağıdaki belge, Abdullah Gül Üniversitesi'nin lisans başvuru tarihleri ve şartları ile ilgili düzenlemelerini içermektedir. AGÜ’nün diploma ve/veya sınav gerekliliklerini sağlamak, Türkiye'de Denklik

2023 TR/YÖS-2 SINAV ÜCRETLERİ

Türkiye, Almanya, Avusturya, Azerbaycan, Fransa, Katar, Kuveyt, Rusya, Suudi Arabistan ve KKTC’de sınava girecek adaylar için : 1600 TL Cezayir, Kazakistan, Kırgızistan, Mısır, Özbekistan, Pakistan, T

Opmerkingen


bottom of page