top of page

YALOVA ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI ÖĞRENCİ BAŞVURULARI

2023-2024 Akademik Yılı Uluslararası Öğrenci Başvuruları 12-23 Haziran 2023 tarihleri arasında çevrim içi (online) olarak alınacaktır.

  • Başvuru yapan adaylardan tercihlerinde Tıp Fakültesi olanların ilgili fakülteye yerleştirme işleminin yapılabilmesi için TR YÖS puanının 500 üzerinden en az 480, YÖS puanının 100 üzerinden en az 95 olması gerekmektedir. Gerekli bulunması durumunda mülakat yapılacaktır.

  • Spor Bilimleri Fakültesine yerleşen öğrenciler kesin kayıt öncesi özel yetenek sınavına tabi tutulacaklardır. Özel yetenek sınavında başarı sağlayan öğrencilerin kesin kayıt işlemleri gerçekleştirilecektir.


64 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Türkiye, Almanya, Avusturya, Azerbaycan, Fransa, Katar, Kuveyt, Rusya, Suudi Arabistan ve KKTC’de sınava girecek adaylar için : 1600 TL Cezayir, Kazakistan, Kırgızistan, Mısır, Özbekistan, Pakistan, T

TR-YÖS sınavına kimlerin girebileceğini aşağıdaki yazımızdan okuyabilirsiniz. Lise son sınıfta olmaları ya da mezun durumda bulunmaları koşuluyla; a) Yabancı uyruklular, b) Doğumla Türk vatandaşı olup

bottom of page