top of page

YÖS Özel Ders Nedir?

Güncelleme tarihi: 15 Oca 2021

YÖS Özel Dersi vermek için sadece konuyu bilmek kesinlikle yeterli değildir. Özel ders vermek tamamen başlı başına bir tecrübe ve bilgi birikimi isteyen bir iştir. Öncelikle iyi bir eğitimcinin öğrenci psikolojisinden anlayan birisi olması gerekir. İyi bir öğretmen öğrencisini iyi gözlemlemeli ve konuyu karşısındakine iyi bir şekilde aktarabilmelidir. Gerektiğinde alternatif anlatım şekilleri denemeli ve bilginin öğrenciye tam olarak aktarıldığından emin olmalıdır. YÖS Özel Dersin en önemli unsurlarından biri de öğrenciden alınan geri beslemeye göre ilerleyiş şekli ve hızın belirlenmesidir.

Klasik sınıflarda tek bir öğretmenin tüm öğrencilere aynı oranda faydalı olması ve iyi bir eğitim vermesi maalesef mümkün değildir. Öğrencilerin matematiğe karşı ön yargılarının birçok sebebi olabiliyor. Sınıf ortamlarında öğrenciler kimi zaman çekingen davranabiliyorlar ve kınanır mıyım, arkadaşlarım ne düşünür gibi kaygılar yaşayarak rahat bir şekilde öğretmenlerine sorularını soramıyorlar. Ancak YÖS Özel Derslerimiz ile öğrenci herhangi bir kaygı yaşamadan konuyu iyi bir şekilde anlayıp, yeteri kadar soru çözerek pekiştirme fırsatı bulacak. YÖS Özel Derslerimiz tamamen öğrencinin seviyesine ve anlama hızına göre, öğrencinin hedefleri doğrultusunda uygun kaynak ve yöntemlerle işlenmektedir.

Kurumumuzda sadece alanında uzman ve eğitim koçluğu sertifikası olan öğretmenlerle derslerimizi işlemekteyiz. Sizlerde bu ayrıcalıklardan yararlanmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

75 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

2023 TR/YÖS-2 SINAV ÜCRETLERİ

Türkiye, Almanya, Avusturya, Azerbaycan, Fransa, Katar, Kuveyt, Rusya, Suudi Arabistan ve KKTC’de sınava girecek adaylar için : 1600 TL Cezayir, Kazakistan, Kırgızistan, Mısır, Özbekistan, Pakistan, T

コメント


bottom of page