top of page

MARMARA YÖS -2021 ÖNEMLİ BİLGİLER


SINAV TAKVİMİ

 BAŞVURU ÜCRETİ

 

Adayın, Kullanıcı Adı ve şifresini kullanarak Başvuru Sistemi üzerinden sınava başvurusunu tamamlayabilmesi için MUYOS masraflara katılım ücretini ödemesi gerekir.

Sınava katılım paylarına ait ödemeler Halk Bankası Kuyubaşı Şubesi'ne ait aşağıda belirtilen IBAN numaralarına başvuru sisteminde oluşturulan aday numarası ile yapılacaktır. Açıklama ve Alıcı alanlarına aşağıdaki bilgilerin yazılması gerekmektedir.

Ödeme sırasında lütfen bu bilgileri vermeyi unutmayınız!

Açıklama:

Aday No-Adı-Soyadı

Örnek:

YU1000999-Daenerys-Targaryen

Sınav/Katılım Ücreti:

  • 55 USD (Elli Beş ABD Doları)

  • 45 Euro (Kırk Beş Avro)

  • 400 TL (Dört Yüz Elli Türk Lirası)

(Banka ve aracı kurumlara ödenecek EFT/HAVALE KOMİSYON ücretleri hariç)Banka Adı:

Türkiye, Halk Bankası A.Ş., Kuyubaşı Şubesi

SWIFT Kodu:

TRHBTR2A

Hesap/IBAN No:

400 TL – TR06-0001-2009-8660-0004-0001-20

55 USD – TR40-0001-2009-8660-0053-0002-22

45 EURO – TR16-0001-2009-8660-0058-0002-28

Alıcı İsmi:

MARMARA ÜNİVERSİTESİ

İletişim:

Tel: +90 216 7770777 Çağrı Merkezi Web: http://muyos.marmara.edu.tr/

Adres:

Marmara Üniversitesi Rektörlüğü Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Göztepe Kampusu 34722 İstanbul TÜRKİYE

Ek Bilgiler

Adaylar, başvuru ücretini Türkiye içinde herhangi bir banka şubesinden yatırabilir.

Yurt dışından sınava başvuracak adaylar, başvuru ücretini muhabir bir banka veya uluslararası işlem yapan bankalar aracılığı ile yatırabilir.

Yurt içinden ve yurt dışından başvuru ücreti yatıracak adayların dikkat edeceği hususlar:

  • a) Adayların gönderdikleri paralar transfer edildikten ve hesaba aktarıldıktan sonra yatırılmış sayılır. Başvuru ve masraflara katılım payı ücreti için özel çek, zarf içinde para, posta çeki ve benzeri kesinlikle gönderilmemelidir.

  • b) Bankanın masraf olarak alacağı para masraflara katılım payı ücretinin dışında hesaplanmalıdır.

  • c) Masraflara katılım payı ücreti yatırılmadan başvuru tamamlanmaz.

  • d) Masraflara katılım payı ücretini yatıran adayların, banka şubesinden ayrılmadan önce, banka dekontunu dikkatle incelemeleri, bilgilerinden yanlışlık varsa mutlaka bankadan ayrılmadan düzelttirmeleri gerekmektedir. Masraflara katılım payı ücreti ödendikten sonra başvuru sistemi üzerinden ilgili alana başvuru ücretinin yatırıldığını gösteren dekontun elektronik ortama aktarılmış hali yüklenmelidir.

Uyarı: Adaylardan alınan masraflara katılım payı ücretleri gelecek yıllara devredilemez. Ücreti yatırdığı halde sınava başvurmaktan vazgeçen, başvurusu geçersiz sayılan, her ne nedenle olursa olsun sınava girmeyen veya giremeyen, sınava alınmayan veya sınavdan çıkarılan, sınavda başarı sağlayamayan veya sınavı geçersiz sayılan, ücret gerektirmeyen bir işlem için ücret yatıran veya aynı işlem için birden fazla ödeme yapmış olan adayların ücretleri kesinlikle iade edilmeyecektir. Eksik ücret yatıran, profil bilgileri eksik/hatalı olanlar ve açıklama kısmında aday bilgileri bulunmayanlar başvurularını tamamlayamayacaktır.SINAV DİLİ VE İÇERİĞİ

 

MÜYÖS'te Temel Öğrenme Becerileri Testindeki sorular Türkçe, Fransızca ve İngilizce dillerinde hazırlanıp uygulanacaktır.

Temel Öğrenme Becerileri testi; Genel yetenek, Matematik ve Geometri konularını içermektedir.


SINAV YERİ

 

MUYOS Marmara Üniversitesi Göztepe Yerleşkesi 34722 Kadıköy İstanbul adresinde düzenlenecektir.

Başvurusu onaylanan adayların başvuru işlemi kabul edilmiştir. Başvurunun onaylanmaması durumunda adayın başvuru sisteminde beyan ettiği e-posta adresine bilgilendirme yapılır. Başvuru sürecinde adayın e-posta kutusunu düzenli olarak takip etmesi önemlidir.

Başvurusu onaylanan ve sınava girmeye hak kazanan adaylar sınava girecekleri sınav salonlarını Başvuru Sistemi üzerinden öğrenebilir. Başvuru Sistemi üzerinden Sınav Giriş Belgesi çıktısı almaları gerekmektedir. Sınav Giriş Belgesi olmayan adaylar sınava alınmayacaktır.
SINAVIN DEĞERLENDİRİLMESİ

 

• Adayların, MÜYÖS’te uygulanacak testin her birindeki sorulara verdikleri doğru ve yanlış cevapları ayrı ayrı sayılacaktır. Doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak (yani dört yanlış bir doğruyu götürecek şekilde) ham puanlar bulunacaktır.

• MÜYÖS Temel Öğrenme Becerileri Testi 100 puan üzerinden değerlendirilir.

• Ham puanlar ortalaması 50, standart sapması 10 olan standart puanlara dönüştürülür.

• Adayların tercih yapabilmeleri için en az 50 puan alması gereklidir.ÖRNEK SORULAR

 2.436 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page